Црква преуредена во стан

30 јануари, 20120
nas

Црквите во Холандија во последните неколку години се соочуваат со незаинтересираност на граѓаните, па многу цркви ја изгубија првобитната функција и беа пренаменети.

Холандската фирма Zecc решила да ја откупи една капела во Утрехт и да ја пренамени во современ модерен простор за живеење. Погледнете го финалниот резултат:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber