Дали ова е највредниот свадебен подарок?!

31 јануари, 20120
4rxf

Купувањето свадебен подарок не е воопшто лесна работа. Особено не за Стјуарт Килганон од Англија.

Клиганон од Англија, подарокот кој и го дал на невестата Лиана Стефановиќ не бил воопшто лесна одлука, но во секој поглед е драгоцен и важен за неа.

На невестата Лиана и била потребна итна трансплантација на бубрег, а Стјуарт како кум на венчавката, се понудил да и даде еден од неговите. По тестирањата на бројни членови од семејството и пријателите испаднало дека никој освен кумот неможе да биде соодветен донатор.

Свадбите ги обединуваат луѓето, пријателите и семејствата, а подарокот на Стјуарт покажал дека љубовта го буди најдоброто во секој човек. Тој им го дал најдобриот подарок, односо им подарил долг и среќен заеднички живот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris