Дали сте знаеле дека вака се синхонизира рикањето на лавовите?!

24 април, 20120

Славниот Френк Валкер често е задолжен да сними специфични звуци за филмовите, па затоа и на еден интересен начин му помогна на Симба во цртаниот „Кралот лав“.

Сигурно никогаш не сте помислиле дека рикањето на лавовите се снима со помош на канта за ѓубре…

Погледнете за што станува збор:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Orv9OJDUnWM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi