Дедо и папагал

13 декември, 20120

Влегува панкер во автобус исфарбан црвено, жолто, плаво и седнува до еден дедо. Дедово цело време очи не трга од него, па панкеров прашува:
– Шо е бе дедо, ти како мал не си праел глупости?
– Правев, како не. Еднаш еден папагал изработив, па мислев ти син да не си ми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber