Дефиниција за фасцинантен одмор: Ресортот Anantara Dhigu, Малдиви

19 април, 20120
dr3

Мирните води на  Индискиот Океан и можноста секојдневно да се ужива во неговата свежина, го прават ресортот Anantara Dhigu тропски рај, кој ги отвара вратите за многу туристи.

Се наоѓа на само 35 минути возење со глисер од Меѓународниот аеродром Malé. Кога веќе ќе се дојде до него, луксузни вили и услуга со високи стандарди се единствените нешта кои ќе Ве опркужат. Anantara Dhigu има вкупно 110 вили и многу апартмани, Спа центар и Клуб за деца. Уште кога ќе стигнете ќе сакате да се нурнете во кристалните води кои блескаат од сончевите зраци…

Овде ќе ја имате можноста и за ексклузивни спортови на вода, вклучувајќи и нуркање, сурфање, тенис, пливање во бесконечните базени или едноставно да уживате во Спа центарот, во некои од реномираните третмани за релаксација…

Звучи пријатно, нели ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber