Дел од Колосеумот во Рим се срушил поради снегот!

15 февруари, 20120
145182

Римскиот амфитеатар сериозно е оштетен поради големите снежни врнежи кои Италија не ги видела во изминатите 40 години.

Обилните снежни врнежи какви што не се случиле во последните 40 години во Италија, сериозно го оштетиле познатиот римски Колосеум, кој и онака беше во лоша состојба. Деловите од Колосумот, кои биле затворени за туристие се срушиле поради тежината од снегот.

Долгото одложување на реставрацијата на 2000 години стариот споменик треба да почне наредниот месец, а ќе го финансира италијанскиот милијардер Диего дела Вале.

Покрај ова, оштеебу биле голем број цркви и манастирите во италијанскиот средновековен град Урбино.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber