Дете уапсено поради порно филм на Фејсбук!

4 април, 20120
5g4

Две четринаесет годишни деца се снимале додека имале сексуален однос и еден од нив видетото го поставил на социјалната  мрежа.

Четринаесет годишен тинејџер од Челтем, Велика Британија бил уапсен бидејќи снимил порно филм со свој врсник и го поставил на Фејсбук.

Се претпоставува дека нивното домашно видео го виделе илјадници луѓе. Филмот бил отстранет од друштвената мрежа, но полицијата се сомнева дека може да е поставен на други сајтови.

Детето било уапсено поради диструбуција на непристојни содржини, а овој инцидент ќе биде запишан во неговото досие.

Полицјата разговарала и со родителите на девојчето кое учествувало во видеото.

„Видеото го виделе скоро сите ученици од училиштето. Разговараме со учениците за овој неморален чин. Тажно е волку млади деца да бидат дел од порнографија, но тоа е само едно зло кое го донесе модерната технологија“, изјавил еден од наставниците на училиштето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/