Дизајнираните јаки се во мода

19 декември, 20120
jaki

Оваа сезона, еден од ултимативните трендови, дефинитивно се јаките! На модните писти ширум светот, наметнати се како задолжителен и апсолутно неодолив дел од стајлингот и тоа во најразлични форми: дезенирани, во боја, во облик на лускузни ланчиња, со бисери, со циркони,  монистри, кристали…

Јаките во облик на ѓердани се многу убав детал кој истовремено делува и отмено и опуштено, и одлично се комбинира со елегантни и кежуал варијанти. Јаките –ѓердан најдобро ќе ги ги збогататедноставните маички или џемпери со отворено деколте, но тука има простор за модно играње…се на вашата имагинација!

Хит се и класичните јаки, но збогатени со нитни, копчиња..или едноставни со нападна боја. Овој додаток е многу добар за комбинирање и многу ефикасен, бидејќи секоја комбинација може да ја направи тренди и кул.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber