Дојдете на изложба, ама голи! :)

2 април, 20120
byi

Се започна на плажите, а потоа по баровите и хотелите за нудисти, а сега за сите оние кои се чувствуваат најдобро само во својата кожа може да одат така и во музеј.

Музејот на современа уметност во Сиднеј по повод својот роденден одлучи да воведе и трета смена, па така љубителите на нудизмот во вечерните часови може да уживаат во уметничките дела целосно голи.

Актуелната изложба во Музејот содржи повеќе од 4000 дела на австралиски и светски уметници, а првата изложба која ја обработува темата на страв и срам ќе биде отворена на 27 април и ќе може да ја погледнат само полнолетни лица.

Нудизмот во Австралија одамна не е табу тема, но сепак ова е прва уметничка изложба која посетителите ќе може да ја видат без гардероба на нив.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/