Доктор Хаус во Гинис – најгледан актер на сите времиња

20 февруари, 20121
haus ginis

Според Гинисовата книга на рекорди Хју Лери, односно саркастичниот Доктор Хаус, е најгледаниот актер на сите времиња.

Серијата за легендарниот Доктор Хаус е најпопуларна серија на сите времиња, а ја гледаат преку 81.8 милиони луѓе во 66 земји во светот. На второ место се наоѓа ЦСИ: Мајами, серија која ја гледале преку 73.8 милиони луѓе.

Во моментот Хју Лери се наоѓа на врвот на најплатените актери бидејќи за секоја снимена епизода добива хонорар од 250.000 фунти. Претходно титулата ја држеше Чарли Шин за улогата во серијата „Два ипол мажи“.

One comment

  • Dante

    20 февруари, 2012 at 12:48

    toa e cudo ,,ne se znae na kogo da se veruva. spored wikipedia dva i pol mazi e najgledana i uste poveke e gledana sega so Ashton Kutcher,,, a za honorar na Hugh Laurie deka e 250 000 dolari,, hmmm…mozebi za prvite 7 sezoni,,, ama sega za poslednata ne znam kolku zema bidejki toj samiot si e producent na serijata i poradi nedostig na finansiski sredstva toa ke bide poslednata sezona. i uste nesto,,, dajte be izgovarajte i pisajte go pravilno imeto na covekot,,,, ne e Hju Leri ,,,,tuku Hjug Lori e!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma