Дознајте што подаруваат познатите за Божиќ!

25 декември, 20120
poznati
Ниту познатите ниту славните не можат да бидат заобиколени од празничното расположени, па затоа и воопшто не штедат пари за подароци за своите најмили.
Фактот дека познатите немаат ограничување кога станува збор за трошењето пари за подароци, а некои имаат дури и асистенти кои го прават за нив.
Актерот Џони Деп за време на снимање на филмот ‘Rum Diary’ од продуцентот добил автомобил Корвета од 1959  година.
Тејлор Свифт од поранешното момче Џејк Гиленхал како божикен поради добила гитара вредна 11.000 долари.
 1
Еден од најпопуларните американски двојки во изминатата година, Џенифер Антистон и Џастин Теру со голема желба го очекувале овој Божиќ. Пред две години, Џастин добил оригинална јакна која ја носел славниот Џејмс Дин за која неговата девојка потрошила дури 12.000 долари.
2
Кога станува збор за подароци за своите деца, познатите често пати знаат да ги надминат сите граници. Викторија Бекам на своите деца за Божиќ им подарила голема куќичка на дрво вредна “само“ 50.000 долари.
Актерот Бред Пит бил поскромен, па на своите деца им подарил играчки- хеликоптери. Играчките биле симболичен подарок кој познатиот актер го памети од своето детство. Во тој период малите хеликоптери биле најдрагиот божикен подарок.
3
Џорџ Клуни на своите пријатели им подарил ДВД со неговите сто најомилени филмови.
Најпознатите “пријателки“ на светот, Кортни Кокс и Џенифер Анистон посебно се потрошиле за Божиќ. Кортни на Џенифер и подарила велосипед вреден 12.000 долари.
Практичноста е главната мисија која преовладува кај актерот Метју Меконахи кога станува збор за подароците. За Божиќ најчесто подарува ноќни ламби или електрични четки за заби.
4
Џеј Зи на својата Бијонсе и подарил дизајнирана чанта во вредност од 350.000 долари.
Но, постојат и такви познати кои мислат не само да подарат нешто на своите блиски, туку и да се почестат самите себе.
Paris-Hilton-Bentley-Continental-GT-Front
Но, постојат и оние кои си подаруваат сами на себе. Парис Хилтон исто така пред неколку години си дозволила розов “Бентли“  која бил направен по специјална нарачка со изгравирани иницијали обложени со дијаманти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber