Emma Watson во “Убавицата и Ѕверот“

15 февруари, 20120
v234044p0

Британската актерка ќе ја игра Убавицата во филмот кој е прилагоден според приказната “Убавицата и Ѕверот”, во режија на актерот и режисер Guillermo del Toro.

Британската актерка Emma Watson, која во последните десет години играше во филскиот серијал за Хари Потер, ќе глуми во новиот филм на Guillermo del Toro “Убавицата и Ѕверот”.

Emma Watson (22 години) ќе ја глуми Убавицата, а сеуште не е познато кој ќе го глуми Ѕверот.

Актерката, иако сите ние ја паметиме како малото девојче Хермиона, неодамна беше прогласена за најубава актерка во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma