Енергија во чаша

15 април, 20121
i

Ако се чувствувате уморни и наутро тешко станувате од кревет тогаш најверојатно имате потреба од ударна доза витамини и антиоксиданси.

Ви препорачуваме неколку пијалоци, кои ќе ви ја вратат силата и енергијата. Тие се особено полезни пред тренинг или физичка активност.

Јаболков оцет – звучи необично но јаболковиот оцет е неверојатно богат со витамини и полезни материи, а исто така помага и за намалување на килограмите. Два лажици оцет во една чаша вода, тоа е дозата.

Зелен чај или кафе – овде клучот се крие во кофеинот. Тој ја зголемува издржливоста и помага телото да согорува маснотии. Дали ќе е зелен чај или кафе, не е важно. И двата пијалоци се полезни во умерени количини.

Соковите од овошје и зеленчук, свежо цедени се препорачува да се консумираат секојдневно, сабајле на гладно.

One comment

  • Rawbert Wood

    24 април, 2012 at 19:56

    Se e vo red so ova, samo ne vi chini sovetot za konzumiranje fitnes pijaloci.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber