Етна окована во снег и мраз, фрла лава! :(

9 февруари, 20120
143384

Највисокиот и најактивниот вуклан во Европа повторно активен.

Вулканот Етна почнала повторно да исфрла лава иако е окован во снег и мраз.

Ова е втора ерупција на најголемиот европски вулкан во 2012 година, а првата беше на 7 јануари.

httpv://www.youtube.com/watch?v=F950eK9sUS4

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma