Фасцинантна куќа од 43 милиони долари во Лејк Тахо, САД

2 април, 20120
7

Лејк Тахо, Невада, е една од најубавите дестинации за градење на куќа од соништата. Неверојатните глетки на околината и езерото го прават перфектна дестинација за одмор. Погледнете ја една од најлуксузните и најубавите куќи на оваа локација, која вреди 43 милиони долари и беше изградена од студиото Mark Dziewulski Architect. Прекрасно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi