Фејсбук и после смртта?!!!

16 јануари, 20120
fejsbuk1

Една нова апликација на социјалната мрежа фејсбук овозможува корисниците да испратат последна порака после смртта, дали со видео снимка или пак со напишан статус.

Компанијата која ја направила оваа апликација под името „If I Die“, предлага да ја споделите животната приказна со своите пријатели на фејсбук.

Апликацијата не го поставува автоматски вашиот „последен збор“ на фејсбук, туку вие лично ги избирате тројцата пријатели кои ќе ја примат пораката.

Само ако пријателите ја потврдат вашата смрт, вашата последна порака ќе се појави на ѕидот од профилот на фејсбук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber