Фотографии кои прикажуваат како природата си игра со светлината

23 јануари, 20120
http-inlinethumb38.webshots.com-41125-2681508500102347975S600x600Q85

Природата дефинитивно е најдобриот уметник на светот, а тоа ни го покажуваат овие фотографии на кои е прикажано како природата си поигрува со светлината и создава појави во многу шарени бои: како виножито, аурора бореалис, фатаморгана… Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma