Фотографии од Њујорк на почетокот на 20-тиот век

17 февруари, 20120
1900ny_06

Погледнете ги овие интересни фотографии од Њујорк на почетокот минатиот век. Во тој период започнало градењето на облакодерите и биле изградени некои од денешните архитектонски атракции. Навистина интересни фотографии!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma