Францускиот спајдермен на 300 метри висина во Катар!

14 април, 20120

Познатиот француски спајдермен Алаин Роберт поставил нов светски рекорд качувајќи се на 300 метри високиот хотел во Доха, Катар. За искачувањето на оваа висина му требале 75 минути. Голем број луѓе го следеле неговиот подвиг, а погледнете го видеото за видите како изгледаше качувањето на францускиот спајдермен…

httpv://www.youtube.com/watch?v=tznWJtUcOUw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi