Фрик фестивал или?!! Најоткачените фаци на тату фестивал во Венецуела!

3 февруари, 20120
-

Venezuela Expo Tattoo е правилното име на овој настан кој неодмана се одржа во Каракас. Мајсторите за тетоважи ги покажаа своите вештини и таленти, а љубителите на мастилото дојдоа од секаде во светот. Се разбира, имаше и онкви кои малку претерале со тетовирање и малку почисти во кожата. Ќе забележите дека тетовирањето е застапено на секој дел од телото, но има и нови трендови, сега се ставаат рогови, се тетовираат белките на очите, се виси на куки, пирсови насекаде, се со една цел, да се изгледа што по „откачено“.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber