Гага го откачи дечкото!

4 мај, 20120
gaga

Лајди Гага и Тејлор Кини наводно ја раскинале својата повеќемесечна врска. Всушност, пејачката тргнала на турнеја “Born This Way”, а на неа ќе потроши најмалку една година.

Долгото отсуство имало негативно влијание врз љубовниот живот на Гага.

“Ќе биде на турнејата постојано, се до наредната година, а сфатила дека неможе толку време во текот на турнејата да ја одржува врската”, изјавил извор близок на пејачката.

На турнејата ќе одработи 110 концерти, а наводно веќе работи и на новиот албум. Во нејзниот живот се чини дека нема место за ништо друго, освен работата. Истиот извор исто така открива дека Тејлор бил прилично себичен и не и посветувал доволно внимание на Лејди Гага.
“И се допаѓаше фактот дека има дечко кој на сите им се допаѓа. Но, сите знаеме дека нема да трае”, заклучил близок пријател на пејачката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi