Гинисов рекорд за најдолго живеење со скорпии

17 јануари, 20120
1

Еден од најнеобичните гинисови рекорди воопшто е рекордот на една млада жена во Тајланд, која успеа да влезе во Гинисовата книга на рекорди заади својата љубов кон скорпиите.

Канчана Кеткаев го постави рекордот за најдолг период поминат во соживот со скорпии. Таа живееше со 5320 скорпии неверојатни 33 дена во стаклена соба со површина од само 12 метри квадратни.

Додека живееше со скорпиите, таа беше боцната дури 13 пати од своите „цимери“. Но кога ќе се земе во предвид колку многу скорпии имало, можело да биде и полошо!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber