Гинисов рекорд за најголемо семејство – бабата има 247 деца, внуци и правнуци

19 јануари, 20120
amazingGuinnessworldrecordgrandchildrenlargestbiggestfamily_thumb

Во октомви минатата година, семејството на Баи Улан Кудандинг од Филипини беше прогласено од стана на Гинисовата книга на рекорди за најголемо семејство на светот.

Семејството на Кудандинг, кое живее во Генерал Сантос Сити во југот на Филипините, брои вкупно 247 членови. Бабата има вкупно 14 деца, 107 внуци, 138 правнуци и 2 пра-правнуци.

Со новиот рекорд на Кудандиг беше срушен претходниот рекорд поставен од двајца британци, кои имаат 99 внуци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber