Гладен леопард растргнал неколку индијци! Внимание вознемирувачки фотографии!

9 јануари, 20120
INDIA-ANIMAL-ATTACK

Разбеснет леопард во потрага по храна масакрирал неколку луѓе.

Гувахата – еден мртов, тројца повредени.

Индиска четри члена фамилија била нападната од разбеснет и гладен леопард кој влегол во нивната куќа во Гувахата.

Сите четри члена на фамилијата била повредени, од кој еден сериозно, по што подлегнал на повредите. Разбеснетото животно едвај успеале да го задржат и да го затворат, по што властите го успале и го однеле во најблиската зоолошка градина.

Како причина за овој неочекуван напад е забрзаното ширење на градовите кон шумите и џунглите, по што животните ги губат своите природни живеалишта и се принудени да бараат  храна во градовите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber