Гола мотоциклистка казнета бидејќи не носела кацига!

26 април, 20120
120425116

Романската полиција ја запрела девојката која гола се возела на мотор и ја казнила бидејќи не носела кацига.

Иако, девојката на себе немала ништо, полицаецот и рекол дека само тоа што нема кацига е единствен прекршок за кој тој може да ја казни.

Откако ја преземала казната, девојката на глава ставила кацига и си продолжила по патот повторно гола.

„И напиша казна, а потоа и рече дека може да си продолжи по патот“, изјавил еден од сведоците на овој нескојдневен настан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi