Групата Divlje Jagode после 30 години се враќа назад со нов сингл и видео запис :)

27 јануари, 20120
article_big_1327518635Divlje_jagode

После 30 години успешна кариера, Divlje jagode ја претставија својата нова песна и видео.

После 30 години успешна кариера, 11 албуми, милиони продадени примероци и најубавите рок ​​балади ‘Krivo je more’, ‘Ne želiš kraj’, ‘Jedina moja’ (без кои не може да се замисли ниту една прослава, забава), па легендарната песна ‘Zauvjek tvoj’, ‘Motori’, ‘Kap po kap’… култната група Divlje jagode ја претставија својата нова песна под наслов ‘Ne, nisam ja’. Песната е направена според нивните познати критериуми и веднаш влегува во уво, поради тоа не треба да се сомневаме дека многу набрзо ќе го доживее успехот како и нивните претходни песни. Видео записот за песната е снимена во Сараево на локацијата Ајфеловата мост. Спотот беше снимен од страна на продукциската куќа Gotiva, а беше режиран од страна на Muris Beglerović.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8973QX7nW4c

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma