Хакерите од Анонимус најавија уривање на Фејсбук и Јутуб!

23 јануари, 20120
Хакерите од Анонимус најавија уривање на Фејсбук и Јутуб!

Хакерската група позната како Анонимуси соопштила дека ќе се освети за уривањето на Megaupload и за за апсењето на сопственикот на овој сајт и објавила ново видео со порака во која се најавува рушење на најголемата социјална мрежа.

Тие во видео пораката додале дека на неколку часа ќе ги урнат социјалните мрежи како и дека луѓето треба да ги отворат очите бидејќи ваквите социлани мрежи и многу влијаеле и на новиот светски поредок.

httpv://www.youtube.com/watch?v=JRvI5D1g3EE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma