Холивудската ѕвезда Џеки Чен си се почасти со “авионче” :))))

6 февруари, 20120
Chinese actor Jackie Chan (R) delivers a speech during the launching ceremony of the Legacy 650 executive jet, at Embraer's headquarters in Sao Jose dos Campos, some 90 km north of Sao Paulo, Brazil, on February 3, 2012. Chang, who bought the jet customized with the colors of China valued at 30 million dollars, will be the ambassador of "Embraer Executive Jets" in China. AFP PHOTO / Nelson ALMEIDA

Холивудската ѕвезда Џеки Чен купил авион од бразилскиот производител Embraer, Legacy 650. Подновувањето е реализирано на задоволство на двете страни. Од компанијата изјавиле дека ова е одличен начин Чен да помогне во промоција на нивните авиони, не само на кинескиот пазар, туку и на глобално ниво.

И самиот актер зрачел од задоволство, а изјавил и дека се надева дека Embraer наскоро ќе стане водечки изграч во својата област во Кина. Авионот Legacy 650 чини околу 30 милиони долари, а подготвен е да пренесува патници од Пекинг до Дубаи, односно од Хонг Конг до Аделаида во Австралија, пренесуваат агенциите.

Embraer е еден од трите најголеми извозници, а во светот се трети по годишни испораки на авиони, зад Боинг и Ербас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma