Хорор: Човекот имал 100 ларви црви во ноздрите!

28 декември, 20120
1

Виетнамецот Ха Спрат Ту (76) од провинцијата Кан Бак пренесен е во болница поради целосно распаѓање на носот, кое започнало од проблеми со синусите, кои со години ги лечел со традиционална медицина.

Изгледа со лековите во носот внесувал и нечистотија, бидејќи во болницата – во која морал да биде хоспитализиран  – на 25 ноември оваа година му се пронајдени речиси 100 ларви црви.

Докторот од тамошниот Институтот за уво, нос и грло, вели дека пациентот пред приемот страдал од септално воспаление, некроза и оклудирана десна ноздра.

Меѓутоа, состојбата на носот е толку лоша што обновувањето и реконструкцијата е сеуште неизвесна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit