И проститутките ќе бидат на копче!

18 април, 20120
mu

Клинетите ќе плаќаат преку шест илјади фунти за се, од танц во скут до секс со роботите проститутки.

Роботите ќе ги заменат и проститутките, барем ова визија ја истакнаа Иан Јеман и Мајкл Марс од Универзитетот во Нов Зеланд. Тоа е иднината на проституцијата и индустријата поврзана со секс. Тие предвиделе дека ова сценарио ќе се оствари до 2050 година.

Додека работеле на овој прокет двајцата истражувачи биле ориентирани кон најпознатата улица во Амстердам на која се наоѓаат борделите кои се преполни со жени проститутки, но роботи.

Производството и понудата на роботите кои нудат задоволство ќе спречат пренесување на болести и ќе ја намали трговијата со луѓе. Покрај тоа, мажите на тој начин нема да се чувствуваат лошо дека ја изневериле партнерката.

Кога роботите ќе ги заменат проститутките, проституцијата би можела да добие подобар углед и ќе може да влезат во туристичката понуда на градовите.

„Туристите би можеле да уживаат во тоа искуство и ќе бидат сигурни, а ќе исускат нешто незаборавно. Сите роботи би биле програмирани да обезбедат максимално задоволство и да ги  задоволат сите потреби. Сите тие би биле  направени од антибактериски влакна, а на тој начин нема да шират болести“, изјавиле Иан и Мајкл.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber