Иновативен дизајн на куќа во Либан

5 февруари, 20120
plot_02

Оваа интересна куќа е лоцирана во еден од најпознатите ски центри во Либан, Кфардебиан. Дизајнирана е од Bernard Khury Architects. Куќата зафаќа простор од 535 квадратни метри, со тоа што постои разлика од 10 метри од влезот и најниската точка од куќата. Внатре таа е поделена на 3 нивоа и сите имаат неверојатни глетки на планининскиот предел. Убава замисла!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber