Избегал од затвор, па ја повикал полицијата да му помогне :)))

19 февруари, 20120
zatvor

Затвореник, кој со автомобил се обидел да избега, останал без гориво. Побарал помош од локалниот шериф.

Ричард Винсент, 59 – годишен затвореник, по успешното бегање од затвор, повторно се нашол зад решетките. Но што всушност се случило?

Наведениот маж бил на условна казна поради убиство, а полицијата од Џорџија започнала потерница по него. Винсент со автомобилот успеал да стигне до американската држава Вајоминг, но тука останал без гориво.

Нему прво на памет му паднало да се јави на лкалниот шероф, но она на што тој не помислил, е дека тиа за секој случај ќе проверат дали е осудуван.

Кога локалниот шериф сфатил дека Винсент е бараното лице, отишол на местото на настанот со колегите и го уапсиле. Несудениот бегалец во моментов се наоѓа во затвор во Вајоминг и чека екстрадиција на властите во Џорџија..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma