Изборот на мажите се…бринетите!!!

4 јануари, 20120
1

Се верува дека мажите ги предпочитаат плавушите, но изгледа тоа е точно само за опуштен разговор во клуб за една ноќ. Реално мажите ги сметаат бринетите за попривлечни, покажува последното британско истражување.

Во истражувањето мажите покажале најголем интерес за разговор со жената со руса коса, но таа не добила највисока оценка за привлечност и интелигенција како бринетата, велат авторите на истражувањето објавено во  “Scandinavian Journal of Psychology”. Според Вирем Суами од Вестминстерскиот Универзитет резултатите ја отсликуваат промената во модата, односно фактот дека денес бринетите се идеализирани по истиот начин по кој беа плавушите во продолжение на десетилетија.

„Во 70-те и 80-те години плавушите станаа идеал. Но во последно време тие беа подложени на жестоки критики и идејата за глупоста на плавите жени почна да станува се посилна“, изјавува Суами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber