Изгубен во уметноста – најдете го уметникот!!!

28 март, 20120
nas

Ви го претставуваме најдобриот меѓу фотографите илузинионисти – Лиу Болин, таканаречениот „Невидлив човек“.

Тој ја прикажа својата најнова колекција на фотографии направена во соработка со францускиот „уличен“ уметник Џеј Ар, која е изложена во Сохо, во Њујорк.

Фотографиите се навистина фантастични, а Болин уште еднаш докажа дека може целосно да се претопи во околината и да „исчезне“!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi