Jaguar XJ Nürburgring Taxi

12 мај, 20120
jagtaxi15

Овој модел беше претставен од Jaguar мината недела, па така читателите на попара.мк имаат екслузивна можност да го погледнат. Jaguar го претстави XJ Nürburgring Taxi, кој претставува специјален тркачки автомобил, кој им овозможува на патниците да почуствуваат возење со супер автомобил, на патеката во Nürburgring.

Автомобилот има 5,0 литарски V8 мотор кој има 510 коњски сили. Има автоматски менувач со 6 брзини, додека брзина од 100 километри на час достигнува за 1 час. Интересна идеја од Jaguar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi