Јапонците смислиле градник кој што лади!

11 мај, 20120

Летото полека се приближува а со него и жештините.На жените кои летно време им се потат градите,во пресрет им излегуваат  јапонските дизајнери кои го смислиле градникот за разладување.

Познатиот производител на женски долен веш “Триумф” ја представил во Токио својата најнова револуционерна иновација “Bra Super Cool”градник кој ги освежува градите во деновите на голема жештина.

Корпите на градникот се исполнети со гел кој се замрзнува по неколку саати поминати во замрзнувач а на спојот на корпите се наоќа минијатурна ќесичка минт која го засилува чуството на ладење.

“Bra Super Cool” за жал нема да биде комерцијализиран.Суштината е во иницијативата со цел да се потикне иновативност во време кога Јапан, после драмата во Фукушима и гасењето на нуклеарните реактори, се соочува со рестрикција на струја.

httpv://www.youtube.com/watch?v=3aING2PQ5eo

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi