Јапонска работа – преубава куќа во чуден облик

11 април, 20120
1

Дизајнерскиот тим на Mizuishi Architect Atelier уште еднаш докажа дека големината не е важна, кога е во прашање дизајнот. На мал простор од 29 квадратни метри тие изградија неверојатна уникатна куќа со прекрасен и неодолив внатрешен дизајн. Погледнете го ова прекрасно дело!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/