Како изгледа да се има лав за домашно милениче?! :)))

5 јануари, 20120
jsadsdsp

Судејќи според фотографиите во продолжение, лавот бил омилениот член  од семејството.  Актерката и модел Tippi Hedren во 1970-тите години заедно со семејството живеела со лавот Neil.

Еве како тоа изгледало:

Виц:

Ловецот Мујо се вратил од Африка и ги раскажува своите авантури:

–  Хасо, се будам една ноќ. Станувам од креветот и гледам ми се приближува еден лав, скокам јас, ја зимам пушката и го убивам лавот, онака во пижами…

–  Абе ајде Мујо ти се молам, од кај му на лавот пижами…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber