Како знаеш дека си “лапнат”?

15 февруари, 20120
lapnat

Губиш расправија со неживи предмети.

-Мораш да се задржиш за тревата за да не паднеш од Земјата.

-Работата почнува да ти смета во опивање.

-Докторот наоѓа траги од крв во товојот алкохол.

-Имаш многу чврги од даската на WC шољата.

-Тој проклет розов слон повторно те прател до дома!

-Веруваш дека вистински проблем кај пијаниците е тоа што има две раце, а само една уста.

-Подобро гледаш со едно око затворено.

-Некој секогаш го поместува паркингот додека си во кафана.

-Секоја жена која ја гледаш има близначка до себе.

-Паѓаш од подот.

-Наутро сфаќаш дека целата твоја залиха на сретства за чистење, мистериозно исчезнала.

-Пет пива имаат исто калории како хамбургер – батали вечера..

-Чашата постојано ја промашува твојата уста.

-Комарците паѓаат на земја откако ќе те каснат.

-Проблем со пиењето-тоа е кога немаш пиво во рака.

-Состанок на група за одвикнување од алкохол, почнувате со: “Здраво, јас сум…хм…”

-Одиш по шема: лево-десно- сопни се-падни.

-Им велиш на луѓето: ”Не сум јас пијан туку ти си трезен!”

-Во барот има столче на кое е изгравирано твоето има.

-24 часа во денот, 24 пива во гајба – Случајност? Не би рекол!

-Мачката на комшиите е се поубава и поубава.

-Ја препознаваш жената дури кога ќе ја видиш низ дното на чашата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber