Карл Лагерфилд: Адел е премногу дебела!

7 февруари, 20121
adel

Карл Лагерфилд е крал на модните писти кој животот го посветил на создавање на гламурозна облека и набљудување на слаби модели кои шетаат по пистата. Иако има многу обожаватели ширум светот, фановите на пејачката Адел сигурно нема да ја изразат својата восхит за дизајнерот  по неговите коментари поврзани за изгледот на пејачката.

Карл Лагерфилд во едно интервју изјавил дека Адел е “малку предебела” жена. Но потоа додал и дека пејачката има убаво лице и боженствен глас, пренесуваат странските медиуми.

Тој исто така коментирал и за се повеќе популарната Лана Дел Реј!

-Лана воопшто не изгледа лошо! Таа е една модерна пејачка. На фотографиите е вистинска убавица и сите естетски зафати се вистинско уметничко дело, вели 78-годишниот дизајнер.

One comment

  • goran

    7 февруари, 2012 at 18:48

    moze se razbira od moda ama sluh za muzika nema

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber