Карлеуша: Иван Ивановиќ сака да ме убие!

7 февруари, 20120
јк

Драма!

Јелена Карлеуша и Иван Ивановиќ случајно се сретнале вчера на аеродромот “Никола Тесла”! водителот со часови чекал авион за Лондон, додека пејачката се обидувала да лета за Франкфурт.

Штом ја забележал ЈК, Иван почнал да да испрака пораки на пријателите на Твитер.

-И денот добива нова димензија. Четири столчиња позади мене седи ЈК! Што е следно? Ќе се сруши авионот, објавил Ивановиќ и додал:

-Хит, седам поади столб и умирам од смеење. Како на филм…Каде ли патува? Виена или Минхен? Цирих? Единственото нешто што има на екран за неа е Франкфурт – се зголамувале пораките, кои Карлеуша очигледно ги пратела на својот телефон, бидејќи изненадно се уклучила во твитерската игра.

-Иван Ивановиќ почнува да ме плаши. Така и Марк Дејвид Чепмен почна…:) Замислете ма мене како умирам од страв на аеродромот, напишала Јелена алудирајќи на убиецот на Џон Ленон.

-Го чувствувам твојот здив, се наежив, му се обраќа пејачката на Ивановиќ, кој веднаш и одговорил:

-Не грижи се, безбедна си! Ти го чувам грбот.:)

Чудната конверзација е завршена со пораката на Ивановиќ:

-Таа влегува во авион, јас го пијам мојот пијалок и велам:”Свири го тоа повторно, Сем”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber