Карневалот во Рио! Најбарана маска е горилата, Гадафи никој не го сака! :)))

7 февруари, 20120
f63

Оваа година на карневалот нема да бидат во мода политичари, изјавила една сопственичка на фабрика која произведува реквизити за еден од најголемите карневали во светот.

Рио де Жанеиро – бразилската најстара фабрика за маски работи под полна пареа десет дена пред започнување на познатиот карневал во овој град, како најбарани маски се горилите, кловновите и вештерките.

Оваа година политичарите не се во мода, изјавила Олга Гилберт, сопственичка на фабриката Конадал. Направивме неколку маски на Гадафи,но никој не ги купува, додала жената за медиумите.

Со полн капацитет фабриката проиедува повеќе од 150.000 маски за карневалот во Рио.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber