Кели Брук: Ѕвездите треба да премолчат за пластичните операции :)))

16 јануари, 20120
keli

Англиската актерка и модел Кели Брук покренала остар напад на познатите личности кои се фалеле за интервенциите на пластичните хирурзи, нагласувајќи дека таа ги сака своите облини. Брук смета дека овие ѕвезди испраќаат погрешна порака.”Не можам да го поднесам фактот дека денес девојките мораат да бидат слаби за да бидат убави и успешни. Јас не сум слаба, не се изгладнувам и не гледам во своето лице и тело размислувајќи дека треба да одам на операција”, изјавила Брук.

Додава дека се лути кога жените во јавноста зборуваат за тоа како биле подложни на операција, бидејќи така ги потценуваат другите жени. “Aко веќе го направиле тоа, тогаш барем нека молчат”, заклучила Брук.

Прекрасната Кели вели дека би можела да биде наследничка на Кејт Винслет, ако се сконцентрира само на актерството. Но, сеуште не и успева да се посвети само на една работа, бидејќи е модел, дизајнер, ТВ личност…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber