Ким ќе се кандидира за градоначалник?!

18 април, 20120
kim-kardashian

Ким Кардашијан открива дека планира да влезе во политика!

Откако успешно го освои шоу бизнисот, познатата реалити ѕвезда планира да почне да се занимава со политика. Таа своите намери ги открила во една епизода од емисијата Клои и Ламар каде изјавила дека во наредните пет години ќе се кандидира за градоначалник  на градот Глендел во Калифорнија: “Ноел ќе ја води кампањата, иако тоа ќе биде дури за пет години, ние веќе се подготвуваме”.

Сепак, Ким не добила поддршка од нејзината сестра како што очекувала, со оглед дека и одговорила многу саркастично: “Тоа е кул! Тоа е фантастично, Кимберли, фасцинантно!”

Што ќе кажете вие, дали Ким би се снашла како градоначалник?

http://www.youtube.com/watch?v=V9AqBK0Bwm4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi