Кит и делфин најдобри другари?! :))))

18 јануари, 20120
Кит и делфин најдобри другари?! :))))

На интернет неодамна се појави видео кое покажува едно необилно пријателство меѓу делфин и кит, а снимено било на Хавајските острови. Делфинот се качувал на главата на китот, а тој пак нежно го подигнувал и потоа повторно го враќал во вода.

Оваа игра неколку пати се повторила, за среќа на сите присутни. Многу животински видови имаат интеракција. Доколку се работи за предатори и жртви, тогаш најчесто таа интеракција е адреналиски лов, но доколку се од сличен вид тогаш тоа е пријателски однос.

httpv://www.youtube.com/watch?v=lC3AkGSigrA

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber