Ќе биде татко на својот внук!

30 март, 20120
158466

Еден холанѓанец  добил сперма ос својот татко за да тој и неговата сопруга добијат дете.

Еден холандски пар три години се обидувале да добијат дете, но мажот не бил плоден, па затоа помош побарал од својот татко, кој се согласил да биде донатор на сперма.

По повеќе консултации клиниката која го лечела мажот од неплодност се согласила да се добие дете од дедото, кој сега ќе биде и татко и дедо.

Иако ова не е вообичаена пракса да се зема сперма или јајце клетки, од членовите на семејствата кои се обидуваат да зачнат бебе.

Експертите имаат различни мислења и ставови за оваа тема, а повеќето од нив сепак се согласуваат дека ова не треба да биде забрането, но треба да се користи само во одредени ситуации.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/