Кладбата завршила трагичо: Изел 28 сурови јајца и починал

30 декември, 20120
jajca

Навидум едноставната кладба во Тунис еден маж го чинеше живот.

20-годишниот Дау Фатнаси починал откако изел 28 живи јајца. Тој се обложил со своите пријатели дека може да изеде 30 сурови јајца едно по друго.

Откако го проголтал 28те сурови јајца, Фатнаси се срушил на земјата со голема болка на стомакот, а лекарите не можеле да му помогнат, бидејќи умрел на патот до болницата.

Додека правилно сварените или печените, јајца претставуваат одличен извор на протеини и како такви се дел од здравата исхрана, суровите јајца, може да предизвикаат труење со храна и можат во себе да имаат бактерија салмонела.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit