Клаудија Шифер по 23 години во позите кои ја прославија!

30 март, 20120
claudia4

Супермоделот Клаудија Шифер повтосно се фотографирала за Guess, модната куќа која ја прослави пред повеќе од две децении!

По повод 30 годишнината на Guess, таа ќе позира за серијата црно бели рекламни фотографии кои ќе потсетуваат на фотограиите кои ја направија позната во 1989 година. Нејзина фотографка и овој пат ќе биде Елен фон Анверт.

-Шифер беше пресвртница за Guess и пресвртница во кариерата на Елен, а Guess претставува пресвртница во животот на Клаудија, изјавил извршниот директор Гес Пол Маркијан.

Клаудија Шифер е откриена дури во 1989 година, кога Guess постоел само осум години.

Фотографиите на Елен, особено онаа на која Шифер позира во црн чипкан корсет со подигната коса, привлекоа внимание на манекенката која тогаш имала околу 19 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma