Коктел за заљубени двојки

17 февруари, 20120
koktel

Потребни состојки:

0,2 дл. вотка

0,2 дл. коњак од крушки

3 дл. швепс

100 гр. замрзнати јагоди

6 коцки мраз

Припрема:

Измиксирајте ги во блендер јагодите со 0.5 дл. од швепсот. Поделете ги во две чаши за коктел. Во секоја чаша ставете по три коцки мраз, 10 мл. вотка, 10 мл. коњак од крушки. Поделете го преостанатиот швепс во чашите. Чашите со коктелот украсете ги со јагоди или црвени стапчиња за коктел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber