Концепт на рачен часовник Round-the-clock

27 ноември, 20120
casovnik

Веројатно веќе сте се сретнале со необични и креативни концепти на часовници, но обој концепт сигурно ќе ве изненади…

На прв поглед, тешко е да забележите дека ове е рачен часовник. Овој часовник,кој е дизајниран од страна на Корос Бенедек изгледа како белегзија, но истовремено покажува време прстени за час и минута кои се ротираат околу зглобот на корисникот. Изработен е од нерѓосувачки челик, пластика и гума, часовникот нема копчиња, се синхронизира преку надворешни временски извори, како што се автоматски часовник и сателитски сигнал GPS, овој извонреден часовник е изненадувачки модерен и елегантен. Погледнете и сами!

Koncept ručnog sata Round-the-clock

Koncept ručnog sata Round-the-clock

Koncept ručnog sata Round-the-clock

Koncept ručnog sata Round-the-clock

Koncept ručnog sata Round-the-clock

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber